جمعه 27 مهر 1397     English            
واحد برق

واحد برق زیر نظر مهندس محسنی با تعداد 9 نفر پرسنل  در این مرکز مشغول به انجام وظیفه میباشد
کارهای روتین واحد برق:
الف-1. بازدید از دیزل ژنراتور 
     2 .بازدید از پست های فشار قوی
     3. .بازدید از پست های فشارمتوسط و ضعیی
     4.آچار کشی و آمپر گیری از تابلوها
     5.بازدید از کلیه upsهای مرکزی
     6.بازدید از تابلوهای ایزوله اتاقهای عمل وبخشها
     7. بازدید از روشنایی ساختمان
ب-کارهای ارجایی از تمام بخش های مختلف بیمارستان
     1.تعویض انواع لامپهای سوخته
     2.تعویض کلید ها وپریز های فرسوده
     3.رفع قطعی واتصالی برق
     4.تعویض سیمهای سوخته وفرسوده
     5.تعویض فیوز ها وکلید های قدیمی وفرسوده وسوخته داخل تابلوها
     6.نصب روشنایی وپریز برق در صورت نیاز بخشه
ج-انجام کارهای عمرانی که به دو بخش تقسیم میگردد
  الف-1.شناسایی کابل های فشار متوسط وضعیف انواع تابلوها
       2.شناسایی تابلوی موجود در بیمارستان وشماره دار نمودن انها
       3.قرار دادن برق اتاق های عمل در مدارups
       4.تعویض کابلهای بعضی از تابلوها باکابل سایز بالاتر به علت افزایش مصرف کنندها
       5.مونتاژ وتعویض تابلوهای فرسوده هوا سازها و تفکیک برقروشنایی ها با برق هوا ساز
       6.افزایش لوکس روشنایی در مکانهایی که نیاز به نور بیشتر وکاهش لوکس روشنایی در مکانهایی که نور کمتر تاثیری بر راندمان کاری ندارد وباعث صرفه جویی در مصرف می باشد
       7.تعویض لامپهای 250 و400 وات پر مصرف با لامپ های کم مصرف
       8.تعویض کلیه تابلو های روشنایی وتفکیک روشنایی به دو صورت که در زمان قطعی برق شهر مکانهای خروجی در مدار برق دیزل قرار گیرند تا بار زیادی روی دیزل نباشد
  ب-1.نقشه کشی طبق استانداردهای روز واندازه گیری مقدار روشنایی مورد نظر با لوکس متر جهت پروژه های تازه تاسیس
      2.برق رسانی جهت پروژه های تازه تاسیس طبق نقشه های تهیه شده که شامل سینی ولوله وقوطی گذاری کابلها وسیم کشی ونصب کلید وپریزها و مونتاژ ونصب تابلوی مورد نیاز


برق این مرکز زیر نظر اداره برق بیهقی می باشد برق اصلی مرکز از پست درب اصلی (پاساژ) به داخل مرکز به وسیله3 رشته کابل 300 روغنی  رزرو و 3رشته کابل 300روغنی که بصورت آماده به کار می باشد و3 رشته کابل 300پرتالین20کیلو ولت در حال حاضر زیر بار است برق مرکز تامین می شود.

 

پست:

پست اصلی بیمارستان زیر پل جنب ام آر ای قرار دارد که شامل تابلو20 کیلو ولت و5 عدد سکسیونر می باشد که 2 تا از آن‌ها ترانس‌های داخل پست زیر پل را تغذیه می کند 2 تا دیگر پست فشار قوی فرعی جنب دیزل را تامین می کند 1 عدد دیگر متعلق به پست رادیولوژی جنب موتورخانه می باشد که تمامی کابل های انتقال دهنده بجز پست رادیولوژی300 روغنی می‌باشد و پست رادیولوژی 3عدد کابل پرتالین جهت کوپلینگ بین تابلو ها استفاده می شود.

در پست فرعی فشار قوی 3 عدد ترانس A , B,Cقرار دارد که ترانس BتابلوBوترانسAتابلوAوترانسCبصورت رزرو قرار دارد در پست اصلی توزیع 2 ردیف تابلو وجود دارد تابلوA برق نرمال وتابلوBّبرق اضطراری مرکز می باشد که  از هر تابلو یک کابل با سایز مورد نیاز بخش به بخش های مختلف و راهروها و آسانسور و موتور خانه انتقال داده شده  است.

 

تابلو:

داخل هر  بخش یک عدد تابلو موجود می باشد که شامل دو سلول نرمال و اضطراری وجود دارد که به اطاق های بیماران واداری و پانسمان و سرویس ها برق می دهد علاوه بر این تابلو برق یک عدد تابلو جهت فن کوئل ها وجود دارد. داخل هر راهرو یک عدد تابلو شامل دو سلول نرمال واضطراری وجود دارد که سیستم روشنائی و پریزهای راهرو و سرویس های بهداشتی هر طبقه را به عهده دارد. برای آسانسورها  کابل و کلیدی جداگانه تعبیه شده که برق مور خانه آسانسور ها را تامین می کند.

در قسمت موتورخانه تابلو وجود دارد که برق ورودی آن از پست رادیولوژی گرفته شده که تابلو های فن کوئل بخش ها را نیز در این قسمت داریم.

 

ژنراتور:

لازم به ذکر است که این مرکز مجهز به 3 عدد دیزل ژنراتور می باشد یکی از دیزل ها دویتس 800 آمپر و یکی دیگر دویتس 650 آمپر  دیگری کاترپیلار 2000 آمپر می باشد که هر سه بصورت اتو مات در هنگام قطعی برق شروع به کار کرده  و برق مرکز را تامین می کند و یک تابلو کوپلینگ واقع در پست توزیع برق اصلی اشاره کرد که بصورت اتومات هر دو تابلو نرمال و اضطراری را برق دار کرده  به صورتی که هیچ کدام  از قسمت های مرکز قطعی برق نخواهیم داشت. یک تابلو  دیگر در پست اصلی وجود دارد که در زمان قطعی برق ابتدا دیزل اصلی (کاترپیلار ) را زیر بار می برد ودر صورتیکه به هر دلیل که کاتر پیلار نتواند برق را تامین کند بصورت اتومات دو دیزل  دویس را روشن وزیر بار می برد.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

 

کلیه حقوق متعلق به بیمارستان قلب شهید رجائی می باشد.   طراحی سایت : ACACO